به سایت دفتر ترجمه رسمی الوند خوش آمدید. تلفن تماس : 86044972

دارالترجمه رسمی الوند با مترجمان با تجربه خود ، ترجمه کلیه زبان ها و انواع متون، مقالات علمی، قرارداد ها، کاتالوگ و بروشور شرکت ها، ترجمه حضوری، ترجمه همزمان، فیلم، CD، فایلهای صوتی و … ، از فارسی به زبان مورد نظر و برعکس انجام می دهد.

 “ترجمه فوری حتی ایام تعطیل، با تماس تلفنی و هماهنگی قابل انجام است.”

کلیه زبانها در دفتر ترجمه الوند قابل ترجمه است.

ترجمه متون و مقالات

ترجمه متون و مقالات

 

اهمیت کار مترجمین متون رسمی

بااین‌حال اهمیت کار مترجم رسمی نباید نادیده گرفته شود. درصورتی‌که محدودیت‌های زمانی و فوری برداشته شود، مترجمین با ابتکارات روانی، می‌توانند راه‌حل‌های مناسب را پیدا کنند. مترجم همیشه راه‌حل‌های دقیق را جستجو می‌کند نه راه‌حل‌هایی که فقط کار را انجام بدهد. برای این کار مترجم تکنیک‌های تحقیق و مشاوره‌ای را از طریق پایگاه داده‌های تخصصی به کار می‌گیرد تا درک خود از موضوع را گسترش دهد. درنتیجه ترجمه اغلب یک کار کارشناسی از موضوع موردنظر خواهد شد. از دیدگاه یک مشتری، فرآیند ترجمه و ویرایش و تصحیح و پیچیدگی‌هایش به کاهش اشتباه و حواشی منجر می‌شود. بنابراین محصول نهایی ترجمه کتبی متن بسیار شسته رفته‌تر از ترجمه شفاهی/هم‌زمان و هم‌زمان خواهد شد.

هرچند این دوشاخه از ترجمه مکمل یکدیگرند ولی بسیاری از مترجمان هم‌زمان هرگز وارد کار ترجمه کتبی نمی‌شوند و مترجمین متن نیز به کار ترجمه هم‌زمان سخنرانی‌ها نمی‌پردازند. کار ترجمه به‌صورت وسواس گونه به دنبال کمال طلبی و معنای دقیق کلمات است، به‌طوری‌که بتوان بر روی کاغذ آورد و در تجزیه تحلیل نهایی به اصلاح و تجدیدنظر پرداخت. اساس کار ترجمه، تیزبینی در کلمات و دستیابی به ذات و ماهیت کلمه است. و نیاز به داشتن قابلیت‌هایی خاص هست. ازجمله: توانایی به دست آوردن جزئیات دقیق زبان و توانایی انجام تجزیه تحلیل سریع پیام برای اطمینان از وفادار ماندن به متن در یک‌زبان خارجی.

هر دو دسته‌ی مترجمین متون کتبی و مترجمین هم‌زمان، صنعت‌گران زبان هستند. به رسمیت شناختن دوگروهی که هم مکمل هستند و هم جدا از هم، به رسمیت شناختن پیچیدگی‌های کار هر دو گروه حرفه‌ای است.


زبان های فعال در دارالترجمه رسمی الوند

دفتر ترجمه رسمي الوند با شماره 321 تهران در جهت ارائه خدمات ترجمه رسمی و غير رسمی با رعايت اصول مشتری مداری تاسيس گرديده و با بهره گيري از مترجمين خبره و كارآزموده و همچنين مشاورين حقوقی مجرب، كيفيت و صحت ترجمه را تضمين می كند.
کلیه حقوق سایت متعلق به دفتر ترجمه رسمی الوند بوده و هرگونه کپی برداری از سایت پیگرد قانونی دارد.
طراحی سایت : پرشین تیک